Pradžia
Lt En

ATKREIPTAS MOKYKLŲ DĖMESYS Į SMURTĄ ŠEIMOJE

ATKREIPTAS MOKYKLŲ DĖMESYS Į SMURTĄ ŠEIMOJE

     Per pastaruosius metus Klaipėdos mieste vaikų patiriamas smurtas artimoje aplinkoje išaugo nuo 90 iki 145 atvejų, tačiau iš ugdymo įstaigų apie tokio pobūdžio smurtą, kurį vaikai patiria šeimose,  nebuvo gauta nei vieno pranešimo.

     Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai  pasitarime su miesto mokyklų direktoriais aptarė patyčių, vaikų nepriežiūros bei smurto artimoje aplinkoje klausimus. Pagrindinis dėmesys buvo skirtas  ugdymo įstaigų vaidmeniui,  informuojant apie tokius atvejus, taikant  prevencines bei  reintegracijos priemones į ugdymo bendruomenės gyvenimą.

     Anot Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Gražinos Aurylienės, ugdymo įstaigos dažnai nereaguoja į ugdytinių galimai patiriamą smurtą artimoje aplinkoje bei kintančią vaiko aplinką ir elgseną,  todėl mokyklų vadovai paskatinti atkreipti dėmesį į vaiko pokyčius, konsultuotis iškilus klausimams ir abejonėms. Anot specialistės, pedagogams svarbu atkreipti dėmesį į vaiko nepriežiūrą, kuomet suaugusieji nedaro to, ką privalėtų. Tai traktuojama kaip nesirūpinimas vaiko maitinimu, rengimu, sveikata, ugdymu, išvijimas iš namų ir kiti vaiko teisių pažeidimai.

     Švietimo ir ugdymo įstaigų specialistams  pasitarimo metu buvo pateiktos rekomendacijos, kaip jie turėtų elgtis ypatingais atvejais, kuomet ugdytiniai patyrė fizinę, psichinę ar seksualinę prievartą. „Smurtininko ir smurtinių situacijų pateisinimas, „susitaikymo“ problema – pagrindiniai dalykai, kurių neturėtų toleruoti ugdymo įstaigos“, – įsitikinusi Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja G.Aurylienė.

     Pasitarime švietimo darbuotojams buvo pristatytas ir vaiko įstatyminio atstovo klausimas, tėvų bei globėjų teisių ir pareigų ribos vaikų auklėjimo, ugdymo procese.

 

Daugiau informacijos suteiks:

Gražina Aurylienė

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja,

Tel. 42 19 85

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content