ĮVAIKINIMAS GERIAUSIAI ATITINKA BEGLOBIO VAIKO INTERESUS
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, siekdama užtikrinti vaikų gerovę mūsų mieste, skatina gyventojus keisti požiūrį į vaikų, likusių be tėvų globos, įsivaikinimą.
Vaiko teisių apsaugos skyrius kviečia gyventojus, planuojančius įsivaikinti vaikus, likusius be tėvų globos ir gyvenančius miesto vaikų globos institucijose, išsamiau susipažinti su įvaikinimo procedūra.
Pasak Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Gražinos Aurylienės, įvaikinimas labiausiai atitinka likusio be tėvų globos vaiko interesus. „Įvaikinimas suteikia gyvenimo prasmę vaikų neturinčioms ar nebegalinčioms turėti savo biologinių vaikų šeimoms, - sako specialistė, – o vaikui dovanojama ne tik nauja šeima, bet ir suteikiama nauja gyvenimo kokybė“.
Šeima, apsisprendusi ir pageidaujanti įsivaikinti tėvų globos netekusį vaiką, pirmiausia turi kreiptis į Klaipėdos m. savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių, kuris inicijuoja įvaikinimo procedūrą. Surinkę reikiamus dokumentus, būsimieji įtėviai turės išklausyti specialius mokymus, kuriuos rengia Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro socialiniai darbuotojai, o taip pat ir gauti įvertinimą apie pasirengimą įvaikinti.
Dauguma žmonių, apsisprendusių įsivaikinti, dalyvavę mokymuose, liko patenkinti gauta svarbia ir naudinga informacija ir pajuto, jog pasikeitė jų mąstymas ir nuostatos.
Daugiau informacijos apie įvaikinimą ir pasiruošimą jam galima rasti interneto tinklalapiuose www.ivaikinimas.lt; www.gerovescentras.lt. Atmintinė norintiems įvaikinti bei prašymo forma pateikta Klaipėdos miesto savivaldybės internetiniame puslapyje /lit/Viesosios-paslaugos/941
Pasiruošusi įvaikinimui šeima susipažįsta su vaiku ir kreipiasi į teismą dėl įvaikinimo. Įvaikinus vaiką, pakeičiamas jo gimimo liudijimas ir atsiranda visi giminystės ryšiai tarp įvaikio ir jo naujų tėvų. Visi iki tol buvę asmeniniai, finansiniai ir giminystės ryšiai su biologine šeima nutrūksta. Įvaikinimo panaikinti negalima.
Daugiau informacijos suteiks:
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gražina Aurylienė, . Kanto g. 11, Klaipėda,Tel. (8~46) 412 283, 412 398, 300 451, 421 985.