KLAIPĖDOS CIVILINĖS SAUGOS BŪKLĖ ĮVERTINTA GERAI
Ekstremalių situacijų komisijai pristatyta 2015 metų Klaipėdos miesto savivaldybės civilinės saugos būklės ataskaita įvertinta labai gerai.
Komisija praėjusių metų spalį vykusiame posėdyje diskutavo dėl neblaivių socialinės rizikos asmenų apnakvindinimo šaltuoju metų laiku poreikio. Komisija įpareigojo savivaldybės administracijos socialinės paramos skyrių inicijuoti tokios paslaugos pirkimą.
Šią savaitę į posėdį susirinkusi komisija išklausė administracijos Socialinių reikalų departamento direktorės Audros Daujotienės informaciją apie šiuo metu organizuojamą benamių neblaivių asmenų apnakvindinimo paslaugos pirkimo konkursą. Šiuo metu vykdomos viešojo pirkimo procedūros, tikimasi, kad konkursui parengtos patobulintos pirkimo techninės sąlygos sudomins verslininkus, kurie ryšis teikti miestui reikalingą socialinę paslaugą. Esant ypatingai šaltiems orams, nakvynės namai priima neblaivius benamius visą parą. Ir anksčiau namų neturintys varguoliai nemokamai permiegoti galėjo nakvynės namuose, tačiau ten jie būdavo įleidžiami tik blaivūs ir tik vakarais, o ryte turėdavo išeiti.
Po neseniai įvykusio incidento prie nakvynės namų, kai sušalęs mirė nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis asmuo, savivaldybės administracijos direktorius pavedė įstaigos darbuotojams įleisti benamius į pastatą visą parą. „Po nelaimingo incidento padėtis ženkliai pagerėjo, - komisijai sakė Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovas A. Leliūga. - Leidus benamiams prisiglausti nakvynės namuose visą dieną, policija, aptinkanti gatvėje gulintį neblaivų apleistą asmenį veža jį tiesiai į šitą įstaigą, o ne tampo po policiją arba gydymo įstaigas. Todėl ir šąlančiųjų gatvėse sumažėjo ir tvarkos padaugėjo“.
Komisija taip pat išklausė Klaipėdos savivaldybės civilinės saugos būklės ataskaitą. Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda pristatė administracijos civilinės saugos specialistų atliktų darbų ataskaitą, pranešimus dėl 2015 metų veiklos rezultatų pristatė administracijos Viešosios tvarkos skyriaus, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Klaipėdos valstybinio Jūrų uosto direkcijos atstovai.
Viešosios tvarkos skyriaus atstovas M.Poimanskis komisiją informavo, kad netolimoje ateityje savivaldybės ir policijos bendradarbiavimas užtikrinant mieste viešąją tvarką turėtų dar pagerėti, nes Viešosios tvarkos skyrius pradės dirbti ne tik dieną, bet ir tamsiu paros metu. Skyriaus inspektoriai kartu su policijos ekipažu budės mieste. Taip tikimasi kokybiškiau užtikrinti viešąją tvarką mieste.
Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovo teigimu, priešgaisrinė situacija lyginant su kitais metais, mieste gerėja, gaisrų mažėja (2015 m. mieste kilo 524 gaisrai, 2013 m.- 831); mažėja ir žuvusiųjų liepsnose skaičius (2015 m. žuvo 2 žmonės, 2012 m.- 8). Pagrindine gaisro kilimo priežastimi iki šiol išlieka neatsargus elgesys su ugnimi. Pernai ugniagesiai dalyvavo 36 ekstremaliuose įvykiuose, 5 kartus buvo kviesti į įvykio vietas dėl teroro grėsmės, 29 kartus vyko nukenksminti rastų sprogmenų, vyko į du įtartinus įvykius (rastas gyvsidabris). Be savo tiesioginių pareigų ugniagesiai vykdė ir prevencines priemones: valė dūmtraukius, įrenginėjo namuose dūmų detektorius, atliko šviečiamąjį darbą.
Apie mažėjančias nusikalstamumo tendencijas mieste komisijai pasakojo ir A. Leliūga. Pasak pareigūno, pernai mieste įvykdyta 5,6 proc. mažiau nusikaltimų, negu ankstesniais metais, vis dar dominuoja nusikaltimai, įvykdomi gatvėse. Anot A.Leliūgos, mažėjo vagysčių (13,5 proc. mažiau (2015m. -1618, 2014 m-1365, t.y. 13,5 proc. mažiau), tačiau daugėjo viešosios tvarkos pažeidimų ir plėšimų. Vietose, kur įvykdoma daugiausiai plėšimų, numatytas intensyvesnis pareigūnų patruliavimas. Daugiau pajėgų mieste dirba savaitgaliais ir švenčių dienomis. Atlikus pareigūnų mobilizavimą per 1 val. su reikalavimu prisistatyti į darbo vietą, konstatuota, kad esant kritinei situacijai vienu metu per 1 val. į įvykio vietą galima sutelkti 63 proc. ( iš daugiau nei 400 mieste dirbančių pareigūnų) pajėgų.
Komisijai buvo pristatyta ir valstybinio jūrų uosto direkcijos veikla civilinės saugos srityje, siekiant uosto saugumo. 2015 m. uoste buvo organizuotos bendros civilinės saugos ir uosto apsaugos pratybos "Žaibo kirtis". pratybos organizuotos kartu su priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, krovinių terminalu ir bendrove "Lietuvos geležinkeliai". Uoste, ypatingo svarbumo ir pavojingumo zonoje kasmet įgyvendinamos prevencinės civilinės saugos priemonės, kad įvykus nelaimei grėsmė nekiltų šalia esančiam miestui.