Pradžia
Lt En

KLAIPĖDOS MIESTO GIMTADIENIS – ATGIMĘS VIDURAMŽIŲ MIESTAS

KLAIPĖDOS MIESTO GIMTADIENIS – ATGIMĘS VIDURAMŽIŲ MIESTAS

Klaipėda – seniausias miestas Lietuvoje, šiemet skaičiuojantis 764-uosius gyvavimo metus. Kaip ir kasmet rugpjūčio 1-ąją (pirmadienį), pratęsiant Jūros šventės šurmulį, minėsime miesto gimtadienį. Iškilmių pagrindiniai akcentai – Klaipėdos miesto garbės piliečio ženklo ir Klaipėdos miesto Kultūros magistrų žiedų įteikimo ceremonija, atgimstantis viduramžių miestas ir prasidedantis naujas Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus bei VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ edukacinis projektas „Istorija veža“.

Šiais metais Klaipėdos miesto garbės piliečio ženklas bus suteiktas Klaipėdos kraštiečių draugijos pirmininkui, mecenatui, Manheimo ir Klaipėdos draugystės ir bendradarbiavimo tarybos nariui Uvei Jurkščiui už ilgametę veiklą, kuriant ir stiprinant dviejų miestų ir tautų ekonominį, socialinį ir kultūrinį bendradarbiavimą. Klaipėdos miesto Kultūros magistro žiedas už Klaipėdos miesto kūrėjų ir jų darbų įamžinimą menotyros leidiniuose bei projektuose, jaunosios Lietuvos menininkų kartos auginimą bus suteiktas Prano Domšaičio galerijos vedėjai K.Jokubavičienei. Antrasis Klaipėdos miesto Kultūros magistro žiedas bus suteiktas Rolandui Rastauskui – už aktyvią ir intriguojančią naujomis meninėmis formomis literatūrinę veiklą.

Miesto gimtadienio proga viduramžių dvasia atgis restauruotuose senamiesčio kiemeliuose prie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus. Miestiečiai ir miesto svečiai bus pakviesti į XIII amžiaus Klaipėdą, kur šurmuliuos kuršių ir vokiečių ordino karių stovyklos, bus galima susipažinti su to laikmečio amatais, žaisti archajiškus žaidimus, išgirsti autentiškos muzikos. Vyks įvairūs edukaciniai užsiėmimai. Renginio metu svečiai galės pabendrauti su geriausiu Lietuvoje peiliadirbiu, kanklių meistrais, puodžiais, kalviais, audėjomis pasvarinėmis staklėmis, juvelyrais, archajinių drabužių siuvėjais, stiklo karoliukų meistre, vytinių juostų vyjėja. Kaip ir dera tikram viduramžių miestui – vyks riterių ir vikingų kovų turnyras. Miestiečiai ir miesto svečiai bus pakviesti stebėti miesto gimimo – Memelburgo pilies įkūrimo inscenizaciją ir masines kovas.

Miestiečius gimtadienio proga sveikins Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, kiti garbūs svečiai, dalyvaus Jotvingių genties karių klubas Jotvos sūnūs, kuršių gyvensenos ir karybos klubas Pilsots, Lenkijos vikingų klubas Wallhala, Lietuvos Hospitalierių ordino klubas, Lietuvos ir Latvijos Livonijos ordino klubai. Šventinį šurmulį kurs archajiškos muzikos atlikėjai Krikragaa (Lietuva), Gyvata (Lietuva), Joryj Kloc (Ukraina).

Rugpjūčio 1 d. startuoja bendras Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus bei VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ edukacinis projektas „Istorija veža“. Šis projektas – tai 35 minučių trukmės audiogidas – istorinis pasakojimas apie Klaipėdą, kuršius, Nemirsetą, Palangą ir Palangos oro uostą. Viešojo transporto autobusų, kurie kursuoja kryptimis Klaipėda–Palangos oro uostas ir Palangos oro uostas–Klaipėda, keleiviai važiuodami turės galimybę klausytis istorijų apie krašto praeitį. Audiogidą parengė kūrybinė komanda: J. Genys, S. Simanaitienė, A. Cirtautas ir kt. Įrašuose naudojami muzikiniai intarpai: ištraukos iš R. Wagnerio operų „Skrajojantis olandas“ bei „Lohengrinas“; ištrauka iš D. Dolskio dainos „Palangos jūroj nuskendo mano meilė“ ir V. Kernagio daina „Mūsų dienos kaip šventė“.


Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams