Šių metų liepos pabaigoje buvo išrinkta ir patvirtinta nauja Jaunimo reikalų taryba. Jos pirmininku tapo KLAS (nevyriausybinės asociacijos „Apskritasis stalas“) vadovas Laurynas Gečius, kuris ketverius metus buvo praėjusios kadencijos Jaunimo reikalų tarybos narys. Naujos kadencijos Jaunimo reikalų tarybą sudaro 14 narių, iš jų 7 savivaldybės administracijos ir tarybos atstovai (politikai), likusieji – jaunimo organizacijų atstovai.
Pasak L. Gečiaus, nors naujos sudėties taryba gyvuoja vos kelis mėnesius, jau galima pasidžiaugti pirmaisiais veiklos rezultatais. Pasak pirmininko, teko dalyvauti susitikime su Ukrainos jūrų uostų organizacijos iš Odesos nariais, kurie pristatė savo ir Odesos jaunimo organizacijų veiklą. Pasidalinta patirtimi, aptartos bendradarbiavimo galimybės, o lietuviai sulaukė kvietimo apsilankyti Odesoje ir susipažinti su Ukrainos jaunimo organizacijų veikla ne teoriškai, o praktiškai.
Rugpjūčio pabaigoje organizuotame pirmajame jaunimo reikalų posėdyje apsvarstyti svarbūs miestui ir jaunimui klausimai, priimti protokoliniai sprendimai. Taryba, išklausiusi futbolo mokyklos koncepcijos pristatymą, nusprendė inicijuoti darbo grupę dėl patalpų administravimo ir įveiklinimo. Darbo grupė, sudaryta iš miesto jaunimo organizacijų atstovų turėtų teikti siūlymus ir pareikšti nuomonę, kas turėtų įsikurti ir vykdyti veiklą minėtoje mokykloje. Svarstytas klausimas dėl Klaipėdos atstovų delegavimo į Europos jaunimo sostinės 2021 ekspertų atrankos komisiją. Bendru tarybos narių sutarimu ekspertų atrankos komisijos darbe dalyvaus du jaunimo reikalų tarybos nariai. Taryba pirmajame posėdyje diskutavo ir apie tradiciniu tapusį aktyvaus jaunimo metų apdovanojimą. Apsispręsta, kad šiemet apdovanojimo ceremonija vyks metų pabaigoje, lapkritį.
Praėjusią savaitę susitikta ir su Klaipėdoje viešėjusiais Lietuvos Jaunimo reikalų departamento atstovais bei delegacija iš Brandenburgo (Vokietija). Susitikime klaipėdiečiai pristatė savo miestą projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ kontekste, supažindino svečius su Klaipėdos apskritojo stalo asociacijos ir jaunimo reikalų tarybos veikla bei Klaipėdos miesto jaunimo politika, o taip pat pasidalino gerąja patirtimi jaunimo dalyvavimo ir įgalinimo srityse.
Pasak L. Gečiaus, Jaunimo reikalų taryba sieks, kad aktyvus uostamiesčio jaunimas galėtų kuo labiau prisiliesti prie tikrosios politikos, įtraukti jaunus žmones į svarbių visam miestui sprendimų priėmimą. Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas kartu su kolegomis ieškos galimybių, kaip išlaikyti jaunus specialistus mieste, suteikiant jiems tam tikrų lengvatų, taip pat siūlys miesto tarybai įgyvendinti ne vieną įdomų projektą. Vienas jų – visuomeniniame miesto transporte įrengti švieslentes su informacija, pritaikytas neįgaliesiems ir užsieniečiams. „Turime idėją, bet tai ateities klausimas,“ – teigė L.Gečius