Įsigalioja naujas Priėmimo į Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas). Aprašu nustatomi asmenų priėmimo į savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas kriterijai ir sąlygos, priėmimo dokumentų pateikimo, priėmimo vykdymo ir informacijos viešinimo nuostatos.
Apraše yra tokie esminiai pokyčiai:
Asmenys priimami į mokyklas, atsižvelgus į jų faktines gyvenamąsias vietas, arba mokyklas renkasi patys pagal individualius švietimo poreikius.
Priėmimas į mokyklas vykdomas pagal prašymų įregistravimo datas arba specialiųjų ir/ar bendrųjų gebėjimų vertinimo rezultatus.
Kitų savivaldybių teritorijose gyvenantys asmenys priimami į priskirtas mokyklas bendra Aprašo tvarka, pirmenybę teikiant asmenims, gyvenantiems savivaldybėse, su kuriomis pasirašytos sutartys dėl asmenų priėmimo.
Prašymai mokytis kitiems mokslo metams mokyklose priimami nuo sausio 4 d. Jie teikiami asmeniškai ar registruotu laišku ir įregistruojami mokyklose pateikimo metu.
Prašymus už asmenį iki 14 metų teikia vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų). 14–18 metų asmenys prašymus pateikia, turėdami vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) rašytinius sutikimus.
Prašymų formas ir informaciją apie kitus priėmimo dokumentus, jų pateikimo vietas, terminus, priskirtas aptarnavimo teritorijas mokyklos skelbia savo interneto svetainėse ne vėliau kaip iki einamųjų metų sausio 4 d.;
Pagrindinis ir svarbiausias priėmimas kitiems mokslo metams vykdomas:
gegužės 1–20 d. (nagrinėjami iki balandžio 30 d. įregistruoti prašymai):
1) į M. Montessori, „Saulutės“, „Varpelio“ mokyklas-darželius;
2) į netradicinio ugdymo klases:
akademinių poreikių klases „Ąžuolyno“ ir Vytauto Didžiojo gimnazijose,
ekologijos ir aplinkos technologijų ugdymo elementų klases „Vėtrungės“ gimnazijoje,
EMILE klases „Aukuro“, Baltijos gimnazijose, M. Mažvydo ir „Smeltės“ progimnazijose,
humanistinės kultūros ugdymo elementų klases „Aukuro“, Vydūno gimnazijose ir M. Gorkio pagrindinėje mokykloje,
katalikiškojo ugdymo elementų klases P. Mašioto progimnazijoje,
klasikinio ugdymo elementų klases „Žemynos“ gimnazijoje,
sporto ir sveikatos ugdymo elementų klases „Santarvės“ pagrindinėje mokykloje,
Valdorfo pedagogikos elementų klases Gedminų progimnazijoje;
birželio 10-25 d. (nagrinėjami iki birželio 9 d. įregistruoti prašymai) į kitas mokyklas.
6. Jeigu asmenys renkasi mokyklas, priskirtas pagal gyvenamąją vietą, tai pirmumo teisė pagrindinio priėmimo metu suteikiama: 1) visiems asmenims, pageidaujantiems tęsti mokymąsi toje pačioje mokykloje ar netradicinio ugdymo klasėje; 2) našlaičiams ir vaikams, turintiems didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, bei vaikams, kurių broliai ir seserys prašymo pateikimo metu jau mokosi toje mokykloje (šios priežastys yra lygiavertės ir asmenys priimami iš eilės pagal prašymų įregistravimo datas).
Jeigu asmenys renkasi mokyklas pagal individualius švietimo poreikius, tai jie priimami tai mokyklai Aprašo nustatyta tvarka.
7. Jei pagrindinio priėmimo metu neįmanoma patenkinti visų prašymų į mokyklas, priskirtas pagal gyvenamąją vietą: 1) derinami tarp mokyklų prašymus įregistravusių asmenų sąrašai. Įtarus neteisingų duomenų apie gyvenamąsias vietas pateikimo atvejus, organizuojama gyvenamųjų vietų patikra Gyventojų registro sistemos pagrindu ar, esant poreikiui, lankomasi prašyme nurodytu adresu mokyklos vadovo rašytiniu pavedimu. Pasitvirtinus įtarimams, asmenys telefonu ar registruotu laišku informuojami, kad jų prašymai nebus tenkinami; 2) asmenims siūlomos mokyklos, kuriose yra laisvų vietų.
Jei pagrindinio priėmimo metu neįmanoma patenkinti visų prašymų į pasirinktas mokyklas, asmenims siūloma rinktis mokyklas, priskirtas pagal gyvenamąją vietą, ar kitas tą pačią ugdymo programą vykdančias mokyklas, kuriose yra laisvų vietų.
8. Pasibaigus pagrindiniam priėmimui vykdomas pavienis priėmimas, t. y. priėmimas į laisvas vietas.
9. Mokyklos savo interneto svetainėse skelbia: 1) nustatytą klasių skaičių ir mokinių vidurkį jose, Priėmimo komisijų sudėtis, kompetenciją, posėdžių laiką, vietą ir kitą informaciją apie priėmimo vykdymą, gebėjimų vertinimą ne vėliau kaip 20 kalendorinių dienų iki pagrindinio priėmimo pradžios; 2) gautų prašymų skaičių, priimtų asmenų sąrašus ir laisvų vietų skaičių per 2 darbo dienas, pabaigus pagrindinį priėmimą; 3) laisvų vietų skaičių nuolat.
Plačiau su Aprašu ir mokykloms priskirtomis aptarnavimo teritorijomis bus galima susipažinti Klaipėdos miesto savivaldybės ir mokyklų interneto svetainėse.