Pradžia
Lt En

RUDENĮ PASITIKS ŠOKANTI LIETUVA

RUDENĮ PASITIKS ŠOKANTI LIETUVA

Smagi, nuotaikinga ir nepakartojamaakcija „Visa Lietuva šoka“ rugsėjo 16 d. 18 val. vėl kviečia visoje šalyje šokti tradicinius šokius, kartu dainuoti ir muzikuoti.

Pernai įsibėgėjęs ir sėkmės sulaukęs projektas grįžta pasveikinti rudens ir pasiūlyti gerai pajudėti – gauti smagių emocijų, pagerinti savijautą, ir kartu – pabendrauti, išmokti lietuviškų šokių, pažinti tautos kultūrą, tradicijas. Juk lietuviai nuo seno mėgo linksmintis vakaronėse, be to, ratelius ar šokius siedavo su kalendorinėmis šventėmis, darbo, vestuvių apeigomis – linkėdavo laimingo gyvenimo, pilnatvės, skalsos.

Renginio sumanytojai įsitikinę, kad nesudėtingi ir smagūs mūsų liaudies šokiai – visiems skirta ir ypač reikalinga pramoga. O kuo daugiau šokėjų – tuo nuotaikingiau: prie šios idėjos įgyvendinimo prisideda daugybė šalies įstaigų, bendruomenių, mėgėjų meno kolektyvų, pavienių asmenų. Jų dėka atviros šokių šventės rugsėjo 16 d. 18 val. vyks aikštėse, kiemuose, salėse, gamtoje ir kitose visuomenei atvirose erdvėse. Didesni akcijos renginiai bus surengti: Simono Daukanto aikštėje Vilniuje, Laisvės aikštėje Panevėžyje, Meno kieme Klaipėdoje, Turgaus aikštėje Telšiuose, aikštėje prie kultūros centro Ukmergėje, Skuodo centrinėje aikštėje, Butrimonių miestelio aikštėje ir kituose etnografinių regionų centruose, miestuose ar miesteliuose.

Prieš šventę šokių galima pasimokyti ir savarankiškai – Lietuvos liaudies kultūros centro interneto svetainėje rasite juos visus: aukštaitiškus – „Buva dūda Vilniuj“, „Petkevičiaus polką“ ir jau iš pernai žinomą „Malūnėlį“, sūduvių – „Šiaučiuką-Kriaučiuką“, „Latrišą“ bei „Šeštinį“, dzūkiškus – „Polką dribsiukę“ „Suktinuką“ ir „Melnyką“, Mažosios Lietuvos – „Letuką“, „Dustarą“, „Aukso galvą“, žemaitiškus – „Blezdingelę“, „Saliamono valsą“, „Lelinderį“, ir visuose regionuose šokamą ratelinę polką.

Lietuvos liaudies kultūros centras akciją „Visa Lietuva šoka“ rengia jau antrą kartą. Pernai ji sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo – dalyvavo daugybė šalies kultūros įstaigų, mokyklų bei lopšelių-darželių, bendruomenių, mėgėjų meno kolektyvų net iš52 savivaldybių, taip pat ir užsienio lietuviai iš Jungtinės Karalystės, Velso. Vyko per 100 šokių švenčių, į kurias susibūrė apie 20 tūkstančių tradicinio šokio entuziastų. Renginį tiesiogiai transliavo LRT kanalas „Kultūra“.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams