Tvarka Klaipėdos kiemuose bus kontroliuojama griežčiau
Klaipėdiečiai nepatenkinti dalies daugiabučių administratorių ir bendrijų darbu. Tokių skundų Klaipėdos miesto savivaldybė pastaruoju metu sulaukia vis daugiau. Dažniausiai žmonės piktinasi nevalomais kiemais, purvynais bei neišvežtais pernykščiais lapais ir šakomis.
„Norėčiau atkreipti visų gyventojų dėmesį, kad jau kelerius metus daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų priežiūra užsiima ne savivaldybė, o konkretūs teritorijų tvarkytojai – butų, namų bei teritorijų savininkai; bendrojo naudojimo objektų administratoriai ar gyventojų įsteigtos bendrijos. Taigi jie ir privalo pirmieji pasirūpinti teritorijų tvarkymu. Įmonei, tvarkančiai konkrečią teritoriją, yra mokamas atlygis, tad gyventojai visų pirma kreiptis turėtų į juos. Todėl klaipėdiečius kviečiame kuo aktyviau dalyvauti sprendžiant tvarkos palaikymo klausimus“, – pasakojo Klaipėdos m. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Olegas Mariničius.
Norintys sužinoti, kas turi prižiūrėti jų kiemą, gyventojai gali tai lengvai padaryti apsilankę uostamiesčio savivaldybės interneto svetainėje www.klaipeda.lt. Skiltyje „Gyventojams“ reikėtų pasirinkti „Klaipėdos miesto žemėlapis“ ir pasirinkti sluoksnį „Valomi plotai“ (tiesioginė nuoroda http://kmsa.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=88a5514e62b0432fa885c5000dc24ad0).
Tiesa, dalyje gaunamų skundų minima, kad gyventojų priekaištus daugiabučių administratoriai ar bendrijos ignoruoja. Uostamiesčio savivaldybė tokių žmonių likimo valiai nepalieka. Susidūrus su tiesiogiai atsakingų asmenų abejingumu, kviečiama kreiptis į Viešosios tvarkos skyrių. Tai galima padaryti paskambinus telefono numeriu (8 46) 21 95 43 arba elektroniniu paštu viesojitvarka@klaipeda.lt.
„Mes netgi labiau kviestume kreiptis elektroniniu paštu. Taip žmogus gali pridėti netvarkomos teritorijos nuotraukas, tiksliai užrašyti kontaktus ir kitą jo manymu svarbią papildomą informaciją. Tuomet mūsų darbuotojai gali operatyviau patikrinti gautą informaciją. Mat būna, kad telefonu žmogus pasako netikslų adresą, o į vietą nuvykę specialistai vaikšto ratais, ieško apie kokią konkrečią teritoriją buvo kalbėta“, – darbo niuansais dalijosi Viešosios tvarkos skyriaus Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis. Jis priminė, kad Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse nurodyta, jog teritorijos turi būti tvarkomos ir valomos ne mažiau kaip 3 kartus per savaitę. „O tai reiškia, kad galima ir dažniau. Kadangi gauname tiek skundų dėl netinkamos priežiūros, intensyvinsime reidus po daugiabučių namų kiemus. Nustatę pažeidimus, iš pradžių su atsakingais asmenimis pasikalbėsime. Mat reidų tikslas nėra bausti, o ieškoti kuo greitesnio sprendimo situacijai ištaisyti. Žinoma, jei pirminis pokalbis nepadės, teks imtis griežtesnių priemonių – baudų. Jos gali siekti ir 600 eurų“, – pabrėžė M. Poimanskis.
Primenama, kad savų teritorijų priežiūra turi rūpintis ne tik daugiabučio gyvenamojo namo gyventojai, bet ir įvairios institucijos, įstaigos, verslo subjektai. Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai tikrins ir šias vietas. Už viešųjų erdvių tvarkymą atsakingi Klaipėdos savivaldybės administracijos konkurso būdu samdomi rangovai. Jiems už netinkamą darbą taip pat gali būti skiriamos sankcijos.
Žinoma, ne visi asmenys, daugiabučių administratoriai ar bendrijos jiems priklausančių teritorijų neprižiūri. Specialistai pripažįsta, kad mieste apstu ir gražių pavyzdžių, kuriais galima remtis.